بهترین ها حق شماست
بهترین ها حق شماست. پوست خود را به دست غیر متخصصین نسپارید. انجام خدمات پوستی توسط غیر متخصصین،پوست شما را دچار ضایعات جبران ناپذیرو خسارات مالی فراوان می کند. آیا می دانید فقط متخصصین پوست دارای شماره عضویت از انجمن متخصصین پوست ایران و مهر و سربرگ با آرم ونشان مشخص هستند. .
مطب دکتر ابوالفتح محرابیان
تهران _ انتهای خیابان مطهری _ نرسیده به خیابان شریعتی _ پلاک 11 _طبقه بالای داروخانه شبانه روزی مطهر _ واحد 7 ساعت 4 تا 8 بعد از ظهر همه روزه تلفن 88427630
لاغری موضعی و کاهش سایز
لاغری موضعی ، کاهش سایز،لیفتینگ و درمان سلولیت را با دستگاههای پیشرفته ما تجربه کنید.
اخم کردن ممنوع !
آیا می دانید با چهره ای بدون اخم وچروک در روابط عمومی خود نفوذ بهتر و بالاتری داشته واعتماد به نفس بیشتری پیدا خواهید نمود؟ چهره ای بدون اخم با تزریق بدون درد مارک های معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت بوتاکس 88427630 بعد از ظهر ها ساعت 4 تا 8
برداشت خال
برداشت خالها و لکهای پوستی بدون جراحی با لیزر پیشرفته CO2سوپر پالس واولتراپالس
 
پنج نقطه ضعف داروهاي ترکيبي


شايد شما هم نسخه‌هاي پوستي را كه شامل يك يا چند قلم داروي تركيبي هستند و با الگوي معمول ساير نسخه‌ها كمي متفاوت است را ديده باشيد واين سوال برايتان مطرح شده باشد كه اثر اين داروهاي تركيبي بهتر است يا داروها و محصولات پوستي ديگر كه با انواع مارك‌هاي مختلف در داروخانه‌ها يافت مي‌شود...

حقيقت امر اين است كه در گذشته، صنعت داروسازي به اندازه امروزه مدرن و توسعه‌يافته نبود و بسياري از اشكال دارويي پوستي كه امروزه براي مصارف بيماري‌هاي پوست و زيبايي نسخه و مصرف مي‌شود به شكل آماده موجود نبوده و پزشكان مجبور به نوشتن داروهايي به صورت اقلام تركيبي بودند. خوشبختانه امروزه با پيشرفت علم و صنعت داروسازي و با به‌كارگيري دستگاه‌ها و لابراتوارهاي مجهز به كنترل كيفي اين مشکل رفع شد. در خيلي از موارد به دلايل زير داروها، محلول‌ها و محصولات آماده پوستي ارجح هستند:

1. با كشف و كاربرد تعدادي از داروهاي جديد كه با مكانيسم‌هاي دقيق و چندگانه روي بيماري‌ها تاثير مي‌گذارند، نياز به تعدادي از داروهاي تركيبي ساختني از بين رفته است.

2. پزشكي كه دستور ساخت داروي تركيبي را تجويز مي‌كند تا چه حد به مهارت و تجربه ساخت اين تركيب‌ها توسط داروخانه و شخصي كه اين تركيب را مي‌كند اعتماد و اطمينان دارد؟ در بعضي از موارد مشاهده مي‌شود ساخت اين داروها توسط افراد فاقد صلاحيت انجام مي‌شود.

3. آيا كيفيت و كميت مواد اوليه ساخت داروي تركيبي دقيقا منطبق با نسخه تجويزي اجرا مي‌شود؟‌ به‌خصوص اينكه در شرايط كنوني تحريم، احتمال استفاده از مواد اوليه نامرغوب بالاتر است.

4. در صورت عدم انطباق داروي تركيبي ساختني چه از نظر كمي و چه از نظر كيفي، كدام مرجع در اين مورد نظارت مي‌كند و پزشك و بيمار از كجا بدانند كه تشخيص و درمان ناصحيح بوده يا تركيب دارويي منطبق با دستور تجويز شده نبوده است؟

5. در مواردي نيز داروي ساخته‌شده در ظرف مناسب از نظر رنگ به جهت محافظت از نور و همچنين عاري بودن از آلودگي ميكروبي قرار نمي‌گيرد يا ظرف استفاده‌شده به نحوي است كه در هر بار بازكردن در آن و استفاده، در معرض نور يا آلودگي ميكروارگانيسمي قرار مي‌گيرد.

با وجود موارد فوق، اين‌گونه داروها جايگاه علمي و عملي بالايي دارد و نگارش اين مطلب، به‌هيچ‌وجه نفي اين‌گونه نسخ و كشيدن خط بطلان بر آن نيست و برخي داروهاي ترکيبي اثرات شگرفي در زمينه بيماري‌هاي پوست و زيبايي دارند.

مطالب مرتبط :

مطالب مرتبط :
اثر آلودگی هوا بر پوست
بایدها و نبایدهای زیبایی در نوجوانان
کدامیک از ضایعات پوستی نیاز به توجه ویژه دارند؟
باورهای غلط در پوست ، مو و زیبایی

نظر شما

نام * :
پست الكترونيكي * :
وب سایت :
نظر *:
  کد امنیتی را وارد نمایید :
اختصاصي براي مدير سايت ( درصورت انتخاب اين گزينه نظر شما در وب سايت ديده نخواهد شد )
لطفا از ارسال سوالات پزشکی در این صفحه خودداری نمائید . به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .

صفحه اصلي
خدمات ما
مقالات
گالري عكس
سوالات پزشکی كاربران
پيام هاي كاربران
سايت هاي مرتبط
جستجوی مطالب
 
 
 
Isfahan University of Medical sciences